Travian Nasıl Bir Oyun? Nasıl Üye Olabilirim?

Travian oyunu bilinen en eski strateji oyunlarından biridir. Oyun 2004 yılında bir Almam şirketi tarafından piyasaya sürüldü. İlk çıktığı zamanlarda büyük bir ilgi gördü. Özellikle o dönemlerde oyun oynamak için sadece bilgisayarların kullanıldığı düşünüldüğünde bu ilgi gayet doğal. Web tabanlı bir oyun olan Travian hala binlerce kullanıcı tarafından oynanıyor. Bağımlılarının hala bırakamadığı bu oyun birçok eski oyunların aksine günümüzde de varlığını sürdürmektedir.

Travian Nasıl Oynanır?

Travian oyunu oynayış biçimiyle günümüzdeki onlarca oyunun ilham kaynağı olmuştur. Seviyelerin oluşu, bir köy kurmak ve o köyü korumak, savaşmak gibi birçok farklı özellikler günümüzde yeni çıkan oyunlarda çokça rastladığımız bir durum. Travian da yıllar önce bu özelliklerin etrafında kuruldu. Travianın hala var olması bu oyunun nasıl oynandığı sorusunu sormamıza neden oluyor.

Travian oyununa başlarken sizden öncelikle bir bölge seçmenizi istiyor. Bu bölgeler şunlardır:

  • +- Bölgesi
  • ++ Bölgesi
  • -+ Bölgesi
  • Bölgesi

Bu bölge seçimlerinden sonra birlikler arasında savaşlar yaşanmaya başlanır. Savaşı kazanan birlikten bir savaşçı seçilir. Bu savaşçı bölge seçiminden sonra kurulan wow köyünü 100. seviyeye getirdiğinde oyun kazanılır.

Travian’a Nasıl Üye Olunur?

Travian yalnız web üzerinden oynanan bir oyun olduğundan oyuna üye olmak için sitesine giriş yapmak gerekir. Siteye giriş yapıldığında görünen üye ol butonuna tıklayın. Ardından istenen bilgileri girerek oyuna katılabilirsiniz.

Yorum Yapın

Yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış.